KURUMSAL   |   EĞİTİM SİSTEMİMİZ   |   PROGRAMLARIMIZ   |   BASINDAN   |   KATILIMCI YORUMLARI   |   BAŞVURU KOŞULLARI   |   LİNKLER   |   İLETİŞİM   |   ANASAYFA

 

 KATILIMCI YORUMLARI


 

BÜLENT DURGUT

Sektörde kazandığım tecrübe ile burada kazanmayı arzuladığım bilgi tazeleme, gelişmelerden haberdar olma ve emsallerim ile tanışma en önemli beklentilerim olmuştur.

Uygulanan programın kısa olduğunu söyleyebilirim. Ancak gördüğüm konular bende bir farkındalık yaratmıştır. Burada öğrendiğim hususlar ve yaşadığım karşılıklı iletişim önümüzdeki dönem için ufkumu açan yeni pencereler olduğunu düşünmekteyim.

Sektör çok hızlı gelişmekte. Gelişen ihtiyaçlar sebebiyle nitelikli güvenlik personeli ve yöneticisi ihtiyacı artmaktadır. Sektörün sorunsuz tam ve etkin olarak görev yapabilmesinin yine bu tür kurslar sonunda kazanılan becerinin, tecrübe ile birleştirilerek kazanılacağını düşünüyorum. En büyük temennim bu tür kursların ve ileri seviyeleri birlikte artması gerektiğini düşünmekteyim.

 SALİH IRMAK

Görevim ile ilgili bilgi ve becerimi geliştirmek için eğitim almak, destekleyici ilave, tamamlayıcı bilgiler alarak kendimi göreve hazır hale getirmek için bu programa katıldım.

Özel güvenlik sertifika eğitiminde eksik olan, Güvenlik Hizmet Yöneticisinin bilmesi gerekli olan konularda eğitim aldım. Değişik sektörlerden gelen arkadaşlar ile bilgi ve tecrübe paylaşımı çok faydalı oldu. 

Özellikle şef, amir ve yönetici kadrolarında görev yapan çalışanların mutlaka öğrenmesi gereken dersler planlanmış ve tecrübeli eğitmenler tarafından verildiği için çok etkin bir eğitim olmuştur. Emeği geçenlere çok teşekkürler, saygılar sunarım. 

 TURGAY GÖRGÜN

Mevcut olan bilgi birikimlerime katkı sağlaması açısından ve firmama maksimum seviyede güvenlik ile ilgili olası zararları minimize edecek bilgileri elde etmek amacıyla bu programa katıldım.

Daha önce bu tür bir programa katılmadığım için bu programın bana artıları çok büyük oldu. Eksikliklerimin farkındalığına vardım. Bana ve Firmama bundan sonraki süreçte gözle görülür değişiklikler olacaktır.

Sektör açısından mutlaka bu tür eğitimlerin gerçekten bu işin ustaları, pirleri tarafından verilmesi gerekir. Bunu bu kursta gördüm. Eğitim şart. Her şey için teşekkürler. 

AYKUT TOLGA DURMUŞ

Benim için ve çalıştığım kurum için çok faydası olacağını düşündüğüm bir eğitim geçirdim. İleride daha iyi yerlerde olmam açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu eğitimin kısa zamanda çok şeyler kattığı görüşündeyim. Gerek eğitim veren hocalarımız, gerek eğitim ortamı, gerekse diğer çalışan personel olsun uyum içerisinde gördüm. Eğitim süresi daha uzun olması durumunda daha fazla bilgi-birikim olacağından şüphem yoktur.

Daha önce de bazı eğitimler aldığım bir sektör. Sektör olarak şu an ülkemizdeki en iyi hocalara sahip en iyi teknolojiler ile görsel öğretilerle donatılmıştır.

Son olarak verdiğiniz bilgi ve birikimler için başta Sayın Cem Hocama ve diğer çalışan personele teşekkürler.

GÖKMEN GÜLMEZ

Tecrübelerime katkı bilgiler elde edinip çalışma yaşantımı uzmanlaştırmak amacıyla bu programa katıldım.

Uzun yıllar çalıştığım sektörde tecrübelerim ile edindiğim bilgilerin eğitim programı ile de taçlandığını sektördeki yöneticilik prensiplerimde değişimler yapacağımı yapmam gerektiğini hissettirip yönlendirmiştir.

Sektörümüz ülkemiz piyasasında genel anlamı ile vatandaş ve çalışanlar açısından tam bilinmemektedir. İnsanlara faydasını ne kadar vazgeçilmez olduğumuzun duyurulması yönünde açılıma muhtaç olduğumuzu iletmeliyiz. Tabansal gözle bakılması engellenmelidir.

BATUHAN ALP

1.sınıf yönetici eğitimi almak amacıyla bu programa katıldım.

Personel işe alım sürecinde mülakat teknikleri ve sunum teknikleri, risk analizi yapılması hususunda pekiştirici bilgiler öğrendim.

Verilecek sertifikaların devlet destekli olduğunu belirtir gösterir ibarelerin sertifikalara eklenmesi, alınan belgenin değerinin gösterilmesi anlamında artı değer taşıyacak ve eğitim alma yüzdesini (katılımcı) arttıracağını düşünüyorum.

Ayrıca silah atış eğitimi yerine daha fazla teknik yönetici eğitimi verilmesinin (mülakat teknikleri gibi) faydalı olacağına inanıyorum.

OSMAN BEKİROĞLU

Programa katılırken eğitimin bu kadar üst düzeyde eğitim olacağını düşünmemiştim fakat şu an güvenlikle ilgili çoğu bilgileri çok daha iyi öğrendiğimi düşünmekteyim.

Bilgi birikimim çok daha gelişti, bazı konularda (eksik hissettiğim) çok daha iyi bilgileri pekiştirdim. Ayrıca uygulamaları ve yapılan görseller ile çok daha iyi öğrendim.

Sektör açısından bu bilgileri kurumumdaki güvenlik ve amirlerimi bilgilendireceğim. Bu yüzden sektörün bu eğitimler sayesinde çok daha iyiye gittiğini düşünüyorum.

ADEM NEGİZ

Hedeflerim vardı o hedeflerin orta basamaklarına ulaşabilmek amacıyla bu programa katıldım.

Özellikle iletişim konusunda çok katkıları oldu. Hedeflerimi en üst seviyeye çıkarmadaki eksiklerimi gördüm.

Sektör olarak meslekler arasında devletimiz tarafından itibarı olmayan bir meslek olarak görülüyoruz. Yasaların çok pasif olduğu görülmektedir. Devletimizin ö.g.g’ne bir polis, jandarma kadar değer vermesini ve yetkilerin artırılmasını ayrıca maaşların (trilyonluk fabrikaların işletmelerin ne şekilde hangi şartlarda korunduğunu düşünerek) artırılmasını istiyorum.

ÜNAL BURAN

Mevcut olan bilgimde olumlu değişiklik ve katkı yapmak amacıyla bu programa katıldım.

Mevcut olan bilgimde eksik kalan yerleri doldurduğunu düşünüyorum.

Sektöre gerekli olan önemin verilmediğini düşünmekteyim. Bu gibi eğitimlerle değişik projelerde yetkili kişileri bir araya getirerek sektörde çalışanları tepeden bilgilendirerek güvenlik sektörüne gerekli önemin verilmesi sağlanabilir.

HAKAN YENİYAPAN

Profesyonel iş hayatında kendimi geliştirmek, bilgi ve tecrübemi arttırmak amacıyla bu programa katıldım.

Çalıştığım sektördeki bilgi birikimimin artmasını ayrıca olaylara farklı gözle nasıl bakmam gerektiğini öğretti.

Bu tür eğitimlerin belirli periyotlarla tekrarlanmasının faydalı olacağı görüşündeyim. Çalışanlar olarak bizlerin farklı bir gözle ve daha profesyonelce olaylara bakmamıza ve yorum katmamıza, sektörde çalışanların bu tür eğitimlerde daha profesyonel ve objektif olacaklarına inanıyorum.

MUSTAFA KAYA

Üst yönetim planlama yapar. Alt düzey ve işin teknik kısmıyla ilgilenmez. Alt yönetim işin teknik kısmına hâkimdir. Uygulamaları yönlendirir. Yönetim piramidinden de anlaşılacağı gibi alt yönetimin güvenlik konularında daha teknik içerikli eğitilmesi gerekir. Bence alt yöneticilerin eşkâl tespit sistem, suçluluk psikolojisi, ileri atış teknikleri gibi daha aktif, sahada lazım olan, ihtiyaç duyulması yüksek konular içermesi gerekirdi. Çünkü üst düzey yöneticiler sahada değil daha ziyade bürolarda çalışıyor. Bu tür eğitimlerin alt düzeye verilmesi daha yerinde olurdu. Bir de temel eğitimde verilen zaten bilinen 5188 ve temel atış eğitimi bu eğitimi biraz hafif kıldı diye düşünüyorum.

Kendini ilerletmek isteyen kişilere imkân tanıması ve belgelendirme açısından güzel düşünülmüş bir girişim olduğunu düşünüyorum.

Sektörün kendini daha ileriye götürmesi açısından bir fırsat olduğuna inanıyorum.

MESUT EKİCİ 

Özel güvenlik yöneticiliğiyle ilgili aklımdaki tüm sorulara cevap bulmak konunun detaylarını teorik ve pratik olarak öğrenmek ve geliştirmek için bu eğitime katıldım.

 

Uygulanan programda konuyla ilgili bildiğim bilmediğim veya yanlış bildiğim birçok ince detayı ve doğruları öğrendiğime inanıyorum, şahsi gelişimim için faydalı bir program oldu.

 

Özel güvenlik sektörünün eğitimi ve gelişimi açısından çok faydalı ve yararlı bir program olduğunu değerlendiriyorum.

 

AHMET DEMİRAY  

Programın tüm  beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim.

 

Hukuk alanında, mülakat teknikleri konusunda, İletişim ve Beden dili konusunda,  Acil durum usulleri  konusunda, Elektronik Güvenlik Sistemleri  konusunda ,Risk kavramı, Problem çözme Teknikleri ,İleri Atış teknikleri, Liderlik ve Takım Çalışması konusunda bana kattıklarını başka bir eğitimde öğrenemezdim.

 

Güvenlik sektöründe bu eğitimi almayan hiçbir yöneticinin(idarecinin) kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

 

CİHAN EROL  

İşime  profesyonel bakış açısı ile baktığım için yöneticilik vasıflarımı geliştirmek maksadıyla bu programa katıldım.

 

Her zaman işin içinde yaşadığımız ve yaptığımız faaliyetlerde, iş gücünü kullanmada etkili çözümler farklı, bakış açıları olabildiğini gördüm.

 

İşini bilen insan ilişkilerinde başarılı  personel  eksikliğini düşünürsek eğitim programının çok önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini söyleyebilirim.

 

HİCABİ MUTLU  

Başlangıçta benimde bu güne kadar aldığımız  eğitimlerin benzeri  olacağını düşünüyordum,

 

Programın katkıları çok büyük oldu, her şeyden önemlisi yöneticilik nasıl yapılır öğrendik.

 

Sektör açısından yorumum her insana yani yönetici adaylarına, yönetici adaylarına çok büyük faydalar sağlayacağı kanaatindeyim .Şirketlerin kurumların mutlaka bu tür eğitimleri alması gerektiğini düşünüyorum.

 

Kendimizi  ifade etme, ve karşısındaki kişiyi daha iyi çözümleme ve karar verme konuları bizim açımızdan çok önemli başlıklardı.

 

ÖMER AYDEMİR

Kişisel gelişimime katkıda bulunması ve yeni bilgiler edinerek mesleğime proaktif bir bakış açısı sağlamak amacıyla bu programa katıldım.

 

Eğitim beklentilerimin çok üzerinde ve deneyimli , proaktif ve profesyonel hocalar eşliğinde mükemmel bir eğitim oldu.

 

Kişisel düşüncem sektörün en iyisi olan bir kurumdan da bu beklenirdi.

SERDAR YILDIZ 

Akademi Danışmanlık Eğitim Merkezine teşekkür ederim. Özel Güvenlik Yönetici Eğitimine  katılmaktan çok mutluyum. Eksik yönlerimi kapatmış oldum. Yönetici eğitimi bana bundan sonrası için farklı bir özgüven verdi.

 

Özel Güvenlik sektöründe böyle güzel işlerin yapılması lazım. Sektörde çalışan arkadaşların bu tür eğitim programlarına katılması çok önemlidir.

 

HÜSEYİN KILIÇ 

Mevcut bilgi birikimi ve tecrübelerimizi daha profesyonel hale getirmek için bu eğitime katıldım.

 

Mevcut bilgilerimiz tazeledik ve bir üst aşama için vizyonumuzun genişlemesini sağladı.

 

Ülkemizde güvenlik sektörü yeni olması nedeniyle eğitim ve yönetim açısından sektörün

Gelişmesi için çok önemli bir fırsat olduğuna inanıyorum.

  

SERDAR YARALI   

Her şeyden önce bakış açım değişti. Olaylara yaklaşmayı ve olaylara farklı bir bakış açısı ile bakmayı öğrendim. İş dünyasında yaptığım olumsuzlukların neler olduğunu öğrendim ve olumsuzluklarla başa çıkmayı öğrendim.

 

Bu programa katılmadan önce kafamda acaba iyi bir güvenlik yöneticisi nasıl olmalı? nelere dikkat etmeli ?gibi birtakım sorular vardı. Programa katıldıktan sonra iyi bir yönetici nasıl olmalı profili kafamda yerleşmiş oldu. Her şeyden önce sektöre nasıl yardımcı olabilirim? Etkin bir personel yönetimi nasıl sağlarım ve nasıl iyi bir yönetici olurum ve iş hayatında nasıl başarı sağlarım? Bunun yollarını öğrenmiş oldum.

 

Programınız emeği geçen başta Cem Orçun beyefendi olmak üzere herkese çok teşekkür ederim.  

 

MURAT EREN  

Şahsi gelişim açısından bilinmeyen eksik taraflarımızın tamamlanması, bilinen konuların işe bakış açısının farklı açıdan bakılması durumu, sektör bazındaki kendimizin nerede olduğunu görmek ve değerlendirmek için bu programa katıldım.

 

İş sağlığı liderlik, iletişim, etkili sunum dersleri tarafımdan bilinmeyen kısımlarını tamamlama açısından yeterli derecededir.

 

Eğitim kurumu olarak dershane ortamı, ders veren öğretmenlerin konu hakkında yeterince profesyonel ve konuya hakim oldukları,dershane ortamının ders şartları bakımından iyi, çalışanların ise davranışları ve yaklaşımları içten ve samimi olmaları bakımından son derece olumlu olarak tarafımdan değerlendirilmiştir. Her şey için çok teşekkürler,

  

CEMİL KAHRAMAN

Her ne kadar sektörde  uzun süre çalışsak ta eksik olduğumuz taraflarımızı geliştirmek doğruyu öğrenmek. Öğrendiklerimizi aktarabilmek için bu programa katıldım. 

İyi bir süreç olduğunu düşünüyorum, Abartmıyorum ama Akademi Eğitim Kurumunun bu alanda önemli bir yer kapladığını anladım. Hocaları ve ders konuları muhteşem süre kullanımı konuları açmaları muhteşem.  

Serhat Bey’in konusu için aktarımları müthiş bence bu eğitimlere devam etmeli,  

Eğitimli personelin çoğalması temennisiyle,

  

AHMET ŞEN   

Bu programa kendimi geliştirmek ve bunu iş hayatıma yansıtmak amacıyla katıldım.

 

Her yönü ile güzel ve zevkli idi. Program bana kendimi geliştirme yönünde büyük katkılar sağladı.

 

Sektör henüz tam oturmamış olduğundan bu tarz programların sektörde profesyonelliği artıracağına inanıyorum ve gelişen bir dünyada kendimizi de geliştirmek gerektiğine inanıyorum.

 

ŞAİP KÖREZ   

Özel Güvenlik işine girerken özel güvenlik eğitimi almadan girmiştim, Özel güvenlik ile ilgili temel bilgileri öğrenmek istiyordum.

 

Bir yılı aşkın görev yaptığım özel güvenlik işinde bilmediğim ve eksik kaldığım yönlerimi bu program ile öğrendim.

 

Kurs gördüğüm sürece kurumunuzdan çok hoşnut kaldım ve ders veren öğretmenlerden birçok konuyu öğrendim. Eğitim seviyeniz bence mükemmel, başarılarınızın devamını dilerim.

   

GÖKHAN TAŞKIRAN  

Konuları anlatan kişilerin yüzeysel anlatıp geçeceğini düşünmüştüm. Cem Bey'in eğitici olarak bizimle iletişime geçtiğinde çok mutlu oldum , çünkü konulara çok çok hakim birisi. Deneyimleri benim için önemli.

 

Bana gelen katkıları inanılmayacak kadar fazla diyebilirim. Şirket sahibi birisi olarak yöneticilik vasfının inceliklerini öğrendim.

Bu kursa katılmadan önce güvenlik sektörüne adım atsaydım eğer, bu işin mantığını kavrayamazdım ve kafamda hep bir boşluk olacaktı.

 

Sektörde çok fazla çalışan mevcut ve birçoğu kalifiye olmayan kişiler mevcut.

Çalışma yaşını küçük tutmaları iş sektörü açısından son derece yanlış buluyorum ,33 yaşında olmama rağmen kendimi son derece dinç ve yeterli hissediyorum ,hele ki yönetici pozisyonunda çalışan kişilere baktığımda son derece kalitesiz kişileri görüyorum ve Cem  beyin toplantılarına katıldıktan sonra bu gibi kişilerden kat be kat üstün olacağıma inanıyorum.Ayrıca bu maaşlara çalışan insanlara Allah sabır versin diyorum çünkü bu işin oluru yoksulluk sınırının üstündeki rakamlar olmalıydı.

TURGAY ŞENTÜRK

HÜSEYİN KİSKO

CENGİZ KORUCU

İBRAHİM AYIK

BEKİR TEKİN

ARİF BİLEN

VOLKAN KURBANOĞLU

TAYFUN AKKAŞ

METİN CANKURT

TUNCAY AKSU

SAVAŞ ERMAN

SELEN KAYMAZ

HALİL İBRAHİM BOLAT

EMRE KILIÇ

ERCAN AKÇEKAYA

FATİH ACAR

ALİ ÖVÜNÇ

EYÜP SABRİ TEKELİ ÖVÜNÇ

SADETTİN ŞENOL

MUSTAFA KOZANOĞLU

KORKMAZ DOĞAN

RAHMİ GÜNGÖR TÜRE

AHMET YILMAZ

AYHAN KARANLIK

İBRAHİM ŞAHİN

SERVET ASLAN

METİN BAŞAR

RECEP ÖZTÜRK

YAHYA KEMAL ÖZTÜRK

OĞUZ YÜKSEL

ERSOY DEMİR

FAİK AKYOLU

HAKAN NURCAN

OSMAN OĞUZ SEZGİN